Portal V10  »  Aktualności  »  Tesla Cybertruck - retro-futurystyczny pickup na prąd
Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck - retro-futurystyczny pickup na prąd

2019-11-22 - J. Kruczek     Tagi: Tesla Cybertruck, Tesla, Eko, Pickup
Tesla Cybertruck wyjechała z cienia i na pewno nie będzie obojętna dla nikogo. Wręcz mamy wrażenie, że w kwestii designu większość osób będzie zniesmaczona. Projektanci marki postawili bowiem na retro-futurystyczny design rodem z filmów sci-fi powstających w latach 80-tych minionego stulecia.
Tesla CybertruckTesla Cybertruck
Pierwszy pickup Tesli jest bardzo kanciasty i wręcz szokujący. Nie zmienia to faktu, że jest autem dość ciekawym. Trzeba przyznać, że obietnice o designie nie przypominającym zwykłego samochodu zostały dotrzymane. Nadwozie wykonano z walcowanej stali, która ma być kuloodporna, a przynajmniej bardzo wytrwała. Co ciekawe szyby mają także być kuloodporne, choć podczas prezentacji zawiodły.
Tesla CybertruckTesla Cybertruck
Tesla Cybertruck raczej nie jest jeszcze gotowy do produkcji. Świadczy o tym fakt, że w czasie prezentacji nie pokazano wnętrza ani przestrzeni ładunkowej. Pozostają tylko grafiki koncepcyjne. Rynkowy debiut ma mieć miejsce końcem 2021 roku, więc projektantom zostało jeszcze sporo czasu.
Pickup ma w najmocniejszej wersji z trzema silnikami osiągać setkę w 2,9 s, czyli będzie szybszy od Tesli Model 3. Najsłabszy model będzie przyspieszał do setki w 6,5 s. Najtańszy wariant ma kosztować 39 900 dolarów i pokona 400 km na jednym ładowaniu. Średni model ma mieć zasięg 480 km i został wyceniony na 49 900 dolarów. Topowa wersja ma mieć zasięg 800 km, ale nie zdradzono jeszcze jej ceny.
Tesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckTesla CybertruckDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Tesla Cybertruck - retro-futurystyczny pickup na prąd