Portal V10  »  Aktualności  »  Subaru WRX STi Diamond Edition - rocznicowy model od afrykańskiego oddziału marki
Subaru WRX STi Diamond Edition

Subaru WRX STi Diamond Edition - rocznicowy model od afrykańskiego oddziału marki

2018-11-15 - J. Kruczek     Tagi: Subaru WRX STI, Subaru WRX, Subaru
Subaru na rynku europejskim zdaje się być dość mało ogarnięte względem swoich oddziałów z innych regionów. Dopiero co informowaliśmy o pracach nad mocną wersją modelu WRX na rynek japoński, a dziś możemy zobaczyć WRX'a STi Diamond Edition z RPA.

Południowoafrykański oddział marki postanowił opracować najmocniejszego WRX'a, jaki kiedykolwiek był oferowany w tym regionie. I tak powstał sedan z 2,5-litrowym silnikiem o mocy 348 KM. Jednostka oferuje też moment obrotowy 464 Nm. Wzrost mocy uzyskano między innymi dzięki nowej jednostce sterującej silnikiem oraz zastosowaniu wyczynowego układu wydechowego.
Subaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond Edition
Szkoda, że Subaru Southern Africa nie pokusiło się o ogólny rekord mocy marki. Ten pozostaje w rękach Subaru Imprezy STI CS400 z 2010 roku. Ta była oferowana ekskluzywnie w Wielkiej Brytanii i legitymowała się mocą 395 KM.
Subaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond Edition
Wracając do Subaru WRX STi Diamond Edition to mamy do czynienia z przyspieszeniem do setki w czasie 5 s. Producent zastosował ulepszone hamulce z zaciskami Brembo. Nadwozie posiada kompletny pakiet aerodynamiczny wykończony żółtymi detalami. W nadkolach znajdziemy 19-calowe felgi Y-design.
Wnętrze oferuje 7-calowy ekran systemu teleinformacyjnego kompatybilnego z Apple CarPlay i Android Auto. Całość dopełnia system audio od Harman Kardon. Subaru WRX STi Diamond Edition powstanie w ilości 30 egzemplarzy z okazji 30-lecia marki STI.
Subaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond EditionSubaru WRX STi Diamond EditionDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Subaru WRX STi Diamond Edition - rocznicowy model od afrykańskiego oddziału marki