Portal V10  »  Aktualności  »  Subaru WRX STI TRAX - Impreza Kena Blocka jako 400-konny pogromca śniegu!
Subaru WRX STI TRAX Impreza Ken Block

Subaru WRX STI TRAX - Impreza Kena Blocka jako 400-konny pogromca śniegu!

2009-11-03 - T. Kończyński     Tagi: Subaru, Subaru Impreza, Odjechane, Hatchback
Subaru zaprezentowało na SEMA Motor Show poruszającą się na śnieżnych gąsienicach czterystukonną wersję Imprezy WRX STI. Podstawą do stworzenia TRAX-a był model WRX STI z 2009 roku. Auto zostało opracowane przez Vermont SportCar na potrzeby kierowcy SRT USA, Kena Blocka. Samochód jest łudząco podobny do tego, którym Block miał okazję jeździć w 43. zawodach SRT USA.


Wnętrze standardowej Imprezy WRX STI zostało odpowiednio zmodyfikowane - zainstalowano m.in. stalową klatkę bezpieczeństwa. Jak podaje sam producent, „szkielet został zmniejszony i odpowiednio wzmocniony”. Auto wyposażono w nowe, sportowe fotele RECARO SPA ProRacer oraz drzwi wykonane z włókna węglowego. Zainstalowano również wewnętrzny system zapobiegający zapaleniu się auta. Pozostałe zmiany to między innymi wieszak na deski snowboardowe Yakima FatCat 4, półka Yakima Landing Pad oraz deski snowboardowe XFB od DC.
Auto napędza 2,5-litrowy, czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem (wyposażony w ECU MOTEC M800), o mocy 400 KM i momencie obrotowym równym 543 Nm. W prezentowanej Imprezie zainstalowano także 5-biegową skrzynię KAPS, programowalny napęd DCCD na cztery koła, zmodernizowane piasty, oraz wyścigowe tłumiki serii N od EXE-TC.TRAX posiada także płozy wykonane z włókna węglowego, których pracę można dostosować do ilości przewożonych jednocześnie osób (maksymalnie 4), stalowe narty połączone ze zmodyfikowanym zawieszeniem, podgrzewane siedzenia RECARO, wyśmienity zestaw car-audio od Alpine, kontrolki podświetlane diodami LED oraz wykończenia z włókna węglowego.źródło: WorldCarFans; video: MotoTUBE

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Subaru WRX STI TRAX - Impreza Kena Blocka jako 400-konny pogromca śniegu!