Portal V10  »  Aktualności  »  Skoda planuje zaprezentować 30 nowych modeli do 2022 roku
Skoda

Skoda planuje zaprezentować 30 nowych modeli do 2022 roku

2019-03-21 - J. Kruczek     Tagi: Skoda, Skoda Fabia, Skoda Kamiq, Skoda Karoq, Skoda Octavia, Skoda Scala, Skoda Superb
Skoda radzi sobie ciągle coraz lepiej, a co za tym idzie chce jeszcze śmielej sobie poczynać na rynku. Podczas konferencji marki zdradzono, że czeski producent chce do 2022 roku zaprezentować aż 30 nowych modeli.

Skoda planuje więc znacząco poszerzyć swoje udziały w rynku. Według zapowiedzi aż 10 z nowych maszyn to będą pojazdy zelektryfikowane. Póki co nie zdradzono szczegółów planu, ale część z nich już wcześniej wyszła na jaw.
SkodaSkoda
Między innymi wiemy o premierze modelu Superb PHEV, crossoverze coupe na bazie konceptu Vision IV, czy o nowej Octavii RS mającej posiadać napęd hybrydowy. Wkrótce powinniśmy poznać plany odnośnie zapowiadanych 30 modeli. Tymczasem firma świętuje kolejny dobry rok sprzedaży.

Czesi w minionym roku sprzedali globalnie 1 253 700 samochodów. To stanowi wzrost sprzedaży o 4,4 procent względem 2017 roku. Producent zapowiada duże inwestycje w swoje fabryki oraz w rozwój technologii. Najwyraźniej Skoda jest gotowa, aby pójść o krok wyżej ze swoją ofertą.
SkodaSkoda
SkodaSkodaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Skoda planuje zaprezentować 30 nowych modeli do 2022 roku

Skoda planuje zaprezentować 30 nowych modeli do 2022 roku
Fankury 2019-03-23 09:57
Zważywszy na fakt że każdy lifting i wprowadzenie pakietu innych zderzaków Skoda nazywa nowym modelem, to może się udać wprowadzić 30 modeli w 3 lata. Inaczej jak? Skoda z większa gamą niż mercedes? Fajne żarty. Redaktorkowi za mocno wszedł bull-shit PR-u VAGa