Portal V10  »  Aktualności  »  Skoda Rapid - kolejna generacja trafi do Rosji i Chin
Skoda Rapid

Skoda Rapid - kolejna generacja trafi do Rosji i Chin

2019-10-11 - J. Kruczek     Tagi: Skoda Rapid, Skoda
Skoda Rapid została wyparta w Europie przez nowocześniejszy model Scala. Nie oznacza to jednak, że producent całkowicie zrezygnował z tego modelu. Dziś marka zaprezentowała grafikę zwiastującą następcę mającego walczyć o klientów na wybranych rynkach.

Nowa Skoda Rapid będzie na pewno oferowana w Rosji oraz Chinach. Na razie nie sprecyzowano, czy model ma szansę na debiut w innych krajach. Prawdopodobnie kolejna generacja Rapida będzie występować tylko w nadwoziu pięciodrzwiowego liftbacka przypominającego bryłą sedana.
Skoda RapidSkoda Rapid
Stylistycznie Skoda Rapid upodobni się do wspomnianej Scali. Jednak gabarytowo nadal będziemy mieli do czynienia z pojazdem nieco mniejszym od segmentu C. Na razie producent nie ujawnił szczegółów nowego Rapida. Nieoficjalnie typuje się rosyjską fabrykę Kaluga jako miejsce produkcji. W zakładach oddalonych o 170 km od Rosji powstaje Volkswagen Polo oraz wycofany z Europy silnik 1,6 MPI. Możliwe, że to on będzie napędzał nowego Rapida. Premiera auta nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym roku.
Skoda RapidSkoda RapidDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Skoda Rapid - kolejna generacja trafi do Rosji i Chin