Portal V10  »  Aktualności  »  Scuderia Cameron Glickenhaus prezentuje swoje wyścigowe hiperauto
Scuderia Cameron Glickenhaus

Scuderia Cameron Glickenhaus prezentuje swoje wyścigowe hiperauto

2019-09-19 - J. Kruczek     Tagi: SCG, Scuderia Cameron Glickenhaus, Supersamochody, Supersamochód
Scuderia Cameron Glickenhaus jako jeden z kilku producentów szykuje się do udziału w kategorii hipersamochodów serii wyścigowej WEC. Niedawno producent pokazał zdjęcia fragmentów swojego pojazdu szykowanego do wyścigów, a dziś pokazano grafiki całej konstrukcji.

Warto się przyjrzeć tej maszynie bowiem na jej bazie ma powstać także wersja drogowa. Nowa maszyna SCG wygląda faktycznie drapieżnie. W oczy rzuca się przede wszystkim potężne tylne skrzydło inspirowane konceptami Alfa Romeo BAT z lat 50-tych minionego stulecia. Spojler płynnie wychodzi z nadkoli tworząc imponującą całość.
Scuderia Cameron GlickenhausScuderia Cameron Glickenhaus
Stylistycznie wiele elementów nawiązuje do pozostałych pojazdów marki. Niestety na tę chwilę nie zdradzono żadnych detali odnośnie specyfikacji i osiągów. Nie potwierdzono nawet oficjalnie nazwy auta, choć na zdjęciu tyłu można dostrzec oznaczenie. Nie wiadomo jednak, czy jest ono ostateczne.
Scuderia Cameron GlickenhausScuderia Cameron Glickenhaus
Wcześniej założyciel marki wspominał, że benzynowy silnik powinien generować około 650 KM i dostarczać je na tylną oś. Układ elektryczny miałby dostarczyć około 150 KM na przednie koła. Wkrótce powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat projektu wyścigowego oraz jego drogowej wersji.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Scuderia Cameron Glickenhaus prezentuje swoje wyścigowe hiperauto