Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Zoe - cicha premiera drugiej generacji auta EV
Renault Zoe

Renault Zoe - cicha premiera drugiej generacji auta EV

2019-06-17 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Renault Zoe Z.E., Renault, Renault Zoe
Renault Zoe niedługo doczeka się mocnej konkurencji, dlatego francuska marka przedstawiła drugą generację elektrycznego modelu. Producent poczuł na karku oddech Peugeota e-208 i Opla Corsy-e, co pociągnęło za sobą wzrost zasięgu.

Co ciekawe premiera elektrycznego hatchbacka odbyła się dość cicho. Co oferuje nowe Zoe? Producent postawił na zestaw baterii litowo-jonowych powiększających zasięg auta o 30 procent do 389 km. Akumulatory wspierają szybkie ładowanie.
Renault ZoeRenault Zoe
Producent zapewnia iż ładowarka 50 kW pozwoli w 30 minut uzyskać zasięg około 145 km. W przypadku publicznych ładowarek 22 kW w godzinę uzyskamy zasięg 126 km. Pełne ładowanie w domu ma zająć 9 godzin i 25 minut.

Renault Zoe korzysta z silnika R135 o mocy 133 KM i momencie obrotowym 245 Nm. Jednostka pozwala przyspieszyć do setki w czasie 10 s. W ofercie pozostanie też wersja R110 z motorem o mocy 108 KM. Zoe został zaktualizowany o najnowsze systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę w czasie jazdy.
Renault ZoeRenault Zoe
Stylistycznie Renault Zoe otrzymał nowe zderzaki i grill. Klienci mogą liczyć na w pełni LEDowe oświetlenie oraz odświeżoną paletę kolorów i wzorów felg. We wnętrzu znajdziemy przeprojektowaną deskę rozdzielczą ze standardowym 10-calowym ekranem. Renault zapowiada także znacznie lepsze materiały wykończenia. Nowe Renault Zoe powinno wkrótce być dostępne w salonach.
Renault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeRenault ZoeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Zoe - cicha premiera drugiej generacji auta EV