Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Morphoz - elektryczny SUV zdolny do transformacji
Renault Morphoz

Renault Morphoz - elektryczny SUV zdolny do transformacji

2020-03-02 - J. Kruczek     Tagi: Renault, Concept car, Renault Morphoz
Renault Morphoz to kolejny imponujący koncept elektrycznego SUVa. Francuska marka w związku z odwołaniem salonu w Genewie pochwaliła się swoim nowym pojazdem w sieci.

Zdaniem Renault model Morphoz łączy w sobie najlepsze cechy sedana, SUVa oraz sportowego coupe. Wszystko przy zastosowaniu napędu elektrycznego oraz technologii autonomicznej jazdy poziomu 3. Pojazd powstał na bazie nowej platformy CMF-EV, na bazie której powstanie nowa rodzina elektrycznych modeli marki.
Renault MorphozRenault Morphoz
Zastanawiać może nazwa Renault Morphoz. Wzięła się ona z faktycznej możliwości do transformacji. Pojazd dosłownie może się rozciągnąć. Renault Morphoz pracuje w dwóch trybach: City oraz Travel. W wersji City SUV posiada długość 4,4 m i jest zasilany bateriami o pojemności 40 kWh. Zapewniają one zasięg około 400 km.
Renault MorphozRenault Morphoz
Przełączenie w tryb Travel sprawia, że auto dosłownie się rozciąga transformując nadwozie i wnętrze. Karoseria mierzy po rozłożeniu 4,8 m, a na pokład specjalny podajnik może dołożyć baterie zwiększając pojemność do 90 kWh. To przekłada się na zasięg 700 km. Proces dokładania baterii może się odbywać nad specjalną stacją dokującą.
Renault Morphoz to technologiczny majstersztyk, który raczej nie trafi w najbliższych latach do produkcji. Firma twierdzi jednak, że wiele rozwiązań łącznie z elementami designu znajdzie zastosowanie w przyszłych modelach.
Renault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozRenault MorphozDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Morphoz - elektryczny SUV zdolny do transformacji