Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Kangoo i Master w ekologicznych wersjach Z.E. Hydrogen
Renault Kangoo i Master Z.E. Hydrogen

Renault Kangoo i Master w ekologicznych wersjach Z.E. Hydrogen

2019-10-22 - J. Kruczek     Tagi: Van, Eko, Renault, Renault Kangoo, Renault Kangoo ZE, Renault Master ZE, Renault Master
Renault zapowiedziało poszerzenie oferty swoich samochodów użytkowych o dwa nowe modele. Francuska firma wypuści na rynek modele Kangoo i Master w wersjach Z.E. Hydrogen. Oznacza to nic innego, jak napęd wykorzystujący paliwowe ogniwa wodorowe.

Oba modele powstały z pomocą Symbio należącego do Michelin Group. Firmy współpracują ze sobą od 2014 roku testując nowe technologie elektryfikacji. Renault Kangoo Z.E. Hydrogen ma zadebiutować na rynku jeszcze przed końcem tego roku. Pojazd został wyceniony na 48 300 euro. Producent zapowiada zasięg na poziomie około 370 km.
Renault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. Hydrogen
Ceny Renault Master Z.E. Hydrogen nie zostały jeszcze zdradzone, podobnie jak przybliżona data premiery. Wiadomo za to, że van będzie dostępny zarówno z zabudowanym nadwoziem, jak i w wersji do zabudowy. W tym wypadku ogniwa mają zapewniać zasięg około 350 km.

Tankowanie ma zająć od 5 do 10 minut w zależności od wersji baku. Oba modele będą emitować z wydechu jedynie wodę. Wkrótce powinniśmy poznać szczegóły na temat nowych ekologicznych dostawczaków.
Renault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. Hydrogen
Renault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. HydrogenRenault Kangoo i Master Z.E. HydrogenDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Kangoo i Master w ekologicznych wersjach Z.E. Hydrogen