Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Captur - idealny samochód dla nowoczesnej rodziny
Renault Captur Concept na targach w Genewie 2011

Renault Captur - idealny samochód dla nowoczesnej rodziny

2011-04-08 - A. Miklewska     Tagi: Renault, SUV, Concept car, Crossover, Samochody koncepcyjne, Renault Captur
Renault Captur to samochód koncepcyjny, który po raz pierwszy mogliśmy podziwiać na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie. Francuski producent poważnie myśli o wprowadzeni go do produkcji. Ma to być samochód dla młodych ludzi, którzy nie boją wyróżniać się z tłumu.
Renault Captur Concept ma naprawdę duże koła
Według dziennikarzy z Auto Express, Capture będzie najmniejszym SUV-em w linii samochodów Renault. W przyszłości mają powstać jeszcze dwa inne, większe modele bazujące na Capturze. Wszystkie mają dzielić platformę produkcyjną z Nissanem.

Captur ma korzystać z tej samej podstawy co Nissan Juke, natomiast większy model będzie dzielił platformę z Nissanem Qashqai następnej generacji. Największy crossover, stylizowany na Capturze, będzie wielkościowo podobny do Nissana X-Trail. Pod maską możemy spodziewać się kilku jednostek napędowych do wyboru. Będą to najprawdopodobniej silniki o pojemności 1,6-litra i 1,8-litra, oczywiście z turbodoładowaniem, które będą miały odpowiednie 130 KM i 160 KM.

Renault ma nadzieję, że trzy nowe SUV-y osiągną podobny sukces co Nissana Juke i Qashqai. Mają one zatrzeć wspomnienie po Koleos'ie, który okazał się niewypałem.źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Renault Captur - idealny samochód dla nowoczesnej rodziny

Renault Captur - idealny samochód dla nowoczesnej rodziny
umar77 2011-04-09 19:10
Renault naprawdę brakowało Suvów ale czy ta koncepcja nie jest za bardzo ekstrawagancka, może być po prostu niepraktyczna drzwi uchylane do góry moga stwarzać problemy szczególnie na parkingach w supermarketach, a po za tym jak na razie większe powodzenie mają tradycyjne suvy jak Audi Q5 czy Touareg lub ich mniejsze odmiany które lepiej się sprzedają niż futurystyczne odpowiedniki konkurencji