Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Captur Concept - świeże spojrzenie na motoryzacyjne trendy
Renault Captur Concept

Renault Captur Concept - świeże spojrzenie na motoryzacyjne trendy

2011-02-11 - A. Miklewska     Tagi: Renault, Concept car, Kabriolet, Coupe, Samochody koncepcyjne, Roadster, Renault Captur
Renault Captur to nie jest pierwszy niezwykły samochód koncepcyjny francuskiego producenta. Jakiś czas temu na targach zaprezentował on sportowe coupe Renault DeZir. Było to dwumiejscowe, sportowe auto, który wyróżniało się wśród konkurencji nietuzinkowymi kształtami. Najnowsze dzieło Francuzów powiela filozofię poprzedniego konceptu. Trzydrzwiowy, mały crossover ze składanym dachem - tak można by było podsumować ten samochód. Renault Captur zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie. Captur rozmiarami zbliżony jest do Nissana Juke. Ma 4.223 mm długości, 1.950 mm szerokości, 1.586 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2.624 mm. Wykonany jest z włókna węglowego i posiada zdejmowany dach, dzięki temu z coupe może przekształcić się w kabriolet. Inne ciekawe pomysły to drzwi otwierane do góry i bardzo duże opony założone na 22-calowe biało-czarne felgi. Kolorowe i futurystyczne wnętrze może pomieścić czterech pasażerów. "Moim głównym źródłem inspiracji było ludzkie cało, sport i miejski styl," wyjaśnia projektant wnętrza Kana Watanabe. "Chciałem by Captur emanował ciepłem i dynamizmem."

Renault Captur zasilany jest turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6-litra. Ma on 160 KM i moment obrotowy 380 Nm. Dzięki temu samochód przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund i osiąga prędkość maksymalną 210 km/h. Crossover ma dwusprzęgłową skrzynię biegów EDC (Efficient Dual Cluth) i emituje do atmosfery mniej niż 99 g CO2 na km.
Capture czerpie z osiągnięć technologicznych innych aut. Posiada mechanicznie blokujący się mechanizm różnicowy, który poprawia sterowność przy niższych prędkościach oraz Visio-System z kamerą zamontowaną przodem do kierunku jazdy.

Na razie nie wiadomo czy Renault Captur wejdzie do produkcji.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Captur Concept - świeże spojrzenie na motoryzacyjne trendy