Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Arkana debiutuje na rynku rosyjskim
Renault Arkana

Renault Arkana debiutuje na rynku rosyjskim

2019-05-24 - J. Kruczek     Tagi: Renault, Renault Arkana, SUV
Renault Arkana jest jednym z tych modeli, które mogłyby odnieść sukces w Europie, ale niestety na jej rynkach się nie pojawią. Mowa o większości rynków europejskich bowiem stylowy SUV coupe właśnie zadebiutował w Rosji.

Renault Arkana przede wszystkim zdaje się być pierwszym dobrze wglądającym SUVem coupe. Francuzom udała się sztuka połączenia tych koncepcji w przeciwieństwie do niemieckich projektantów. Renault Arkana nie trafi jednak do Europy przez swój nieco budżetowy charakter.
Renault ArkanaRenault Arkana
Sporo elementów zostało zapożyczonych z Dacii Duster. Materiały i wykończenie mogą pozostawiać nieco do życzenia w tej klasie, ale za to auto nadrabia bogatym wyposażeniem. Kierowca ma skorzystać z systemu kamer monitorujących otoczenie, czy dobrego audio.

Z potencjalnymi niemieckimi konkurentami Renault Arkana przegrywa niestety napędem. Benzynowy silnik 1,3 l o mocy 160 KM sparowany z przekładnią CVT X-Tronic nie jest szczytem marzeń w tak dużym aucie. W najwyższych opcjach wyposażenia można skorzystać z napędu 4x4.
Renault ArkanaRenault Arkana
Renault Arkana został wyceniony na rynku rosyjskim na kwotę 1499990 rubli, co nam daje kwotę około 90 tysięcy złotych. Taka cena zostałaby raczej dobrze przyjęta nad Wisłą.
Renault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Renault Arkana debiutuje na rynku rosyjskim

Renault Arkana debiutuje na rynku rosyjskim
Zmieszany, niewstrząśnięt 2019-05-24 22:16
No i to się właśnie nazywa "deska" rozdzieldza;-) Z zewnątrz zadziwiająco zgrabne auto, ale wnętrze już jest bardzo niebardzo. Dziwna jest ta polityka renault'a.