Portal V10  »  Aktualności  »  Renault Arkana - francuski SUV coupe nie dla Europy
Renault Arkana

Renault Arkana - francuski SUV coupe nie dla Europy

2018-08-29 - J. Kruczek     Tagi: Renault, Renault Arkana, SUV
Renault Arkana zostało oficjalnie przedstawione. Póki co producent określa pojazd mianem konceptu, ale przedstawiającego przed produkcyjną wersję. Ostateczna forma SUVa coupe ma zostać przedstawiona w przyszłym roku.
 
Renault Arkana ma być pojazdem globalnym, choć według zapowiedzi nie pojawi się na rynku europejskim, co może być zawodem. Tym bardziej, że pojazd prezentuje się całkiem okazale. Połączenie designu najnowszych modeli marki z nadwoziem coupe na podwyższonym zawieszeniu dają niezły efekt. Eleganckie nadwozie wyposażono w osłony z tworzyw sztucznych oraz posadzono na 19-calowych kołach.
Renault ArkanaRenault Arkana
Samochód w wersji produkcyjnej zostanie zaprezentowany w Rosji i to też będzie jego główny rynek na starcie. Później SUV ma trafić między innymi na rynki azjatyckie. Taki ruch nie jest przypadkowy, bowiem obecnie Renault jest drugim koncernem na rosyjskim rynku. Sam samochód został w dużej mierze zaprojektowany przez rosyjskie zespoły konstrukcyjne marki. Nowy model ma być też produkowany w moskiewskiej fabryce, gdzie powstaje Renault Kaptur.
Renault ArkanaRenault Arkana
Na szczegóły produkcyjnego modelu musimy jeszcze poczekać. Zapowiada się jednak bardzo ciekawy model. Szkoda, że producent nie ma w planach jego europejskiej dystrybucji.
Renault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaRenault ArkanaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault Arkana - francuski SUV coupe nie dla Europy