Portal V10  »  Aktualności  »  Profesjonalna pływaczka ćwiczy w spalinach Hyundaia Nexo
Hyundai Nexo

Profesjonalna pływaczka ćwiczy w spalinach Hyundaia Nexo

2019-10-14 - J. Kruczek     Tagi: Hyundai, Eko, Hyundai Nexo FCV
Producenci inwestujący w rozwój ogniw wodorowych na każdym kroku starają się udowodnić, że w tej technologii tkwi przyszłość. Przede wszystkim dzięki spalinom takich samochodów, które składają się jedynie z wody i czystego tlenu. Hyundai postanowił pokazać tę zaletę w dość osobliwy sposób.
 
Hiszpański oddział marki przygotował spot, w którym mistrzyni olimpijska w pływaniu, Mireia Belmonte  ćwiczy oddychając jedynie spalinami modelu Nexo. Ambasadorka marki została zamknięta w bańce z umieszczoną w środku bieżnią. Kula została połączona z wydechem Hyundaia Nexo. W efekcie przestrzeń bańki wypełniały jedynie spaliny SUVa. Te składają się z wody oraz w 99,9 procentach z tlenu.
Hyundai NexoHyundai Nexo
Napęd wodorowy posiada wiele zalet. Oprócz braku emisji szkodliwych związków do atmosfery zdaje się być znacznie wydajniejszy niż popularniejsze obecnie EV. Jednak słaba sieć stacji wodorowych oraz do niedawna wysokie koszta opracowania technologii nie zapewniły ogniwom popularności. Ostatnio to się zmienia i klienci coraz częściej dostrzegają potencjał w autach wodorowych. Przykładem może być właśnie Hyundai Nexo czy Toyota Mirai. Czas pokaże czy to rozwiązanie będzie walczyło na równi z autami elektrycznymi.
Hyundai NexoHyundai Nexo
Hyundai NexoHyundai NexoDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Profesjonalna pływaczka ćwiczy w spalinach Hyundaia Nexo