Portal V10  »  Aktualności  »  Porsche oficjalnie rezygnuje z silników diesla
Porsche

Porsche oficjalnie rezygnuje z silników diesla

2018-09-24 - J. Kruczek     Tagi: Porsche, Diesel
Porsche oficjalnie odchodzi od samochodów z silnikami diesla. Niemiecki producent zapowiedział, że kończy z rozwojem takich jednostek oraz nie będzie opracowywać nowych modeli z jednostkami wysokoprężnymi.

Decyzja o wycofaniu diesli ze swojej oferty jest podyktowana wieloma czynnikami. Głównymi powodami jest słaba sprzedaż diesli oraz postępująca elektryfikacja. Porsche chce, aby większość modeli była dostępna w zelektryfikowanych wersjach. Co więcej producent rozpoczyna budowę swojej rodziny aut elektrycznych.
PorschePorsche
W obliczu zmian na rynku inwestowanie w diesle zdaje się być zbędnym wydatkiem pieniędzy. Tym bardziej, że w przypadku Porsche sprzedaż diesli znacząco spadła. W 2017 roku takie auta stanowiły zaledwie 12 procent sprzedaży. Wygląda więc na to, że już w tej chwili diesle dla Porsche są nieopłacalne.
PorschePorsche
Fani marki mogą być spokojni. Postępująca elektryfikacja nie oznacza, że z oferty znikną prawdziwe sportowe modele. Producent ma zamiar możliwie jak najdłużej wspierać klasyczne maszyny. Póki są na nie chętni to na rynku pozostaną rasowo brzmiące, benzynowe potwory.
PorschePorscheDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Porsche oficjalnie rezygnuje z silników diesla

Porsche oficjalnie rezygnuje z silników diesla
Porsche nie 2018-09-24 14:26
rozwijało nigdy diesli oni brali je od Audi. A, że rezygnacja to dobrze. Porsche w dieslu to absurd.