Portal V10  »  Aktualności  »  Polska marka aut elektrycznych nazywa się Izera. Skąd ta nazwa i co ona znaczy?

Polska marka aut elektrycznych nazywa się Izera. Skąd ta nazwa i co ona znaczy?

2020-07-28 - R. Zakrzewski     Tagi:

Spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała długo wyczekiwane założenia polskiej marki samochodów elektrycznych. Obok dwóch pierwszych prototypów zdradzono także, pod jaką marką będą one promowane. Polskie samochody elektryczne będą nazywać się Izera.

Skąd wzięła się ta nazwa? Nawiązuje ona do Gór Izerskich, pasma w Sudetach Zachodnich położonych na granicy Polski i Republiki Czeskiej. Jak przyznają przedstawiciele ElectroMobility Poland, Góry Izerskie są dobrą inspiracją dla marki, jako że kojarzone są z niezaburzoną naturą. To niezbyt wysokie góry, w sam raz na wycieczki dla całych rodzin. A właśnie z rodzinnym charakterem chce być kojarzona także Izera.

Nie można nie zauważyć obecności wyrazu "zero" w nazwie, który można interpretować jako markę aut o zerowej emisji spalin. Przynajmniej w teorii.

Logo marki Izera stanowi grafika mająca symbolizować kompas. Można w niej dopatrywać się także dwóch dłoni (symbol otaczania opieką) i diamentu. Artykuł będzie aktualizowany o kolejne wiadomości na temat dwóch pierwszych modeli marki.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Polska marka aut elektrycznych nazywa się Izera. Skąd ta nazwa i co ona znaczy?