Portal V10  »  Aktualności  »  Peugeot e-Expert - kolejny elektryczny van od PSA
Peugeot e-Expert

Peugeot e-Expert - kolejny elektryczny van od PSA

2019-11-09 - J. Kruczek     Tagi: Peugeot e-Expert, Peugeot Expert, Peugeot, Eko, Van
Peugeot zapowiedział elektrycznego vana e-Expert. Auto idzie w ślady zapowiedzianych wcześniej modeli Opla i Vauxhalla. Ekologiczny van dzieli rozwiązania techniczne z Vivaro czy Toyotą ProAce. Pojazd bazuje na platformie EMP2 i będzie dostępny dla klientów w drugiej połowie 2020 roku.
Peugeot e-ExpertPeugeot e-Expert
Peugeot e-Expert podobnie, jak Vivaro-e będzie dostępny z dwoma pakietami baterii. Klienci wybiorą bazowy zestaw o pojemności 50 kWh bądź rozbudowany o pojemności 75 kWh. Według oficjalnych zapowiedzi podstawowa wersja pozwoli pokonać na jednym ładowaniu około 200 km. zaś bogatsze wydanie zwiększy zasięg do około 299 km.

Wizualnie Peugeot e-Expert różni się od konwencjonalnego przednim panelem do ładowania. Nie zdecydowano się na inne różnice. Zapewne w kokpicie jedyną zmianą będzie rozbudowany system wzbogacony o funkcje dla obsługi napędu elektrycznego. Peugeot e-Expert jest bardzo ważny dla francuskiej marki i stanowi część planu elektryfikacji całej oferty. Wkrótce powinna zostać opublikowana szczegółowa specyfikacja oraz większa ilość materiałów prezentujących auto.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Peugeot e-Expert - kolejny elektryczny van od PSA