Portal V10  »  Aktualności  »  Paryż 2012: Nowy Ford Mondeo - model globalny
Ford Mondeo

Paryż 2012: Nowy Ford Mondeo - model globalny

2012-09-29 - A. Ruciński     Tagi: Ford, Ford Mondeo, Premiery, Paris Motor Show
Nowy Ford Mondeo dał się nam poznać już kilka miesięcy temu jako Fusion oferowany na rynku USA. Europejska odmiana praktycznie nie różni się od swojego odpowiednika zza oceanu.

Auto będzie oferowane na naszym rynku jako Mondeo piątej generacji. Klienci mogą wybierać spośród trzech wersji nadwoziowych: sedan, liftback i kombi. Nadwozie może się podobać, a to głównie za sprawą przedniego grilla charakterystycznego dla nowych Fordów. Wnętrze jest już nieco bardziej stonowane, ale jego wykonanie nie pozostawia nic do życzenia. Widać, że styliści chcieli, aby auto podobało się na wielu rynkach.

Zobacz także: Ford Mondeo - galeria »
W wyposażeniu nowego Mondeo znajdziemy wszystkie niezbędne elementy z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Nowością jest rozbudowany system multimedialny z dostępem do internetu i hotspotem Wi-Fi. Pod maską Forda klasy średniej zagoszczą benzynowe silniki EcoBoost z doładowaniem o pojemnościach 1.0, 1.5 i 2.0 oraz diesle 1.6 i 2.0. Klienci mają więc w czym wybierać.

Sprzedaż Mondeo piątej generacji ruszy pod koniec tego roku. Ceny nie są jeszcze znane.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Paryż 2012: Nowy Ford Mondeo - model globalny

Paryż 2012: Nowy Ford Mondeo - model globalny
Prix 2012-09-29 23:28
Do wyboru 5 silników, a tak po prawdzie 4 bo jakoś do 1 litrowego 3 cylindrowego silnika w tak sporym aucie nie ma przekonania na tą chwilę. Silnik z odłączanymi cylindrami jak to zaproponował VW w nowej wersji 1.4 litra wydaje się być rozsądniejszym pomysłem na ekologię.
Paryż 2012: Nowy Ford Mondeo - model globalny
qwerty12345 2012-09-30 21:03
1.5 EcoBoost? a nie czasem 1.6 ?