Portal V10  »  Aktualności  »  PSA publikuje rzeczywiste wyniki spalania

PSA publikuje rzeczywiste wyniki spalania

2016-03-05 - A. Ruciński     Tagi: Citroen, Peugeot, PSA
Nie od dziś wiadomo, że dane producentów odnośnie spalania nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Wyniki uzyskiwane w warunkach laboratoryjnych są bardzo trudne do odtworzenia podczas rzeczywistej jazdy. Koncern PSA jako pierwszy postanowił to zmienić.

Trzy modele koncernu: Peugeot 308 1,6 BlueHDI 120, Citroen C4 Grand Picasso z tym samym silnikiem oraz DS3 również wyposażony w 1,6-litrowego diesla zostały przebadane zgodnie z wytycznymi NGO Transport&Environment.
Zakłada on przeprowadzanie testu z pełnym bakiem paliwa, pasażerami i włączoną klimatyzacją. Auto pokonuje 25,5 km w warunkach miejskich, 39,7 km poza miastem i 31,1 km na autostradzie.

Peugeot 308 1,6 HDI odnotował średnie spalanie na poziomie 5,0 litra, co pokrywa się z wynikami ankiet uzytkowników. C4 Grand Picasso spaliło 5,6 litra. Użytkownicy deklarują 5,7 litra. DS3 z kolei spalił 4,9 litra. Użytkownicy deklarują 5,1 litra.
Wyniki bliskie deklarowanym przez użytkowników potwierdzają miarodajność nowych testów PSA. Koncern zapewnia, że do końca tego roku zastosuje nowe testy spalania we wszystkich nowych modelach, a ich wyniki będą publikowane w oficjalnych katalogach.źródło: psa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

PSA publikuje rzeczywiste wyniki spalania

PSA publikuje rzeczywiste wyniki spalania
Tonny7 2016-03-05 12:47
Potwierdzam wiarygodność testu. U mnie Cytryna C4 z takim samym silnikiem pali 5l w zimie i 4.8 przez całą resztę roku. Przy czym nikt pedału gazu nie głaska, jest to średnia z kilku tyś. km i w normalnych codziennych warunkach.