Portal V10  »  Aktualności  »  Ostatni egzemplarz Maserati GranTurismo w ciekawym malowaniu
Maserati GranTurismo

Ostatni egzemplarz Maserati GranTurismo w ciekawym malowaniu

2019-11-14 - J. Kruczek     Tagi: Maserati GranTurismo, Maserati GranCabrio, Maserati
Maserati GranTurismo i GranCabrio były jednymi z bardziej urodziwych samochodów na rynku. Włoskie GT prezentowały się po prostu świetnie, ale ich historia oficjalnie dobiegła końca. Producent zmontował ostatni egzemplarz 11 listopada i tym samym zakończył produkcję modeli.

Maserati GranTurismo zostało zaprezentowane w 2007 roku i do teraz znalazło 28 805 klientów. GranCabrio pojawiło się w 2010 roku i sprzedało się łącznie w ilości 11 715 sztuk. Klasyczny wolnossący motor V8 oraz efektowne nadwozie zapewniały modelowi popularność wśród klientów.
Maserati GranTurismoMaserati GranTurismo
Ostatni egzemplarz Maserati GranTurismo otrzymał wyjątkowe malowanie mające symbolizować drogę jaka przeszedł model i jak mocno będzie się różnił jego następca. Przejście od stonowanej bieli i szarości do agresywnego błękitu ma symbolizować śmiały krok naprzód.

Następca Maserati GranTurismo ma zostać zaprezentowany w 2020 roku i powstanie na bazie nowej platformy. Ta ma być dostosowana do napędów zelektryfikowanych oraz elektrycznych. Tym samym odchodzące GT było ostatnim modelem marki z wolnossącym V8. Roczna przerwa między zakończeniem produkcji Maserati GranTurismo i prezentacją następcy była konieczna, aby przygotować fabrykę do budowy nowej maszyny.
Maserati GranTurismoMaserati GranTurismo
Maserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoMaserati GranTurismoDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ostatni egzemplarz Maserati GranTurismo w ciekawym malowaniu