Portal V10  »  Aktualności  »  Opel wraca na rynek rosyjski. PSA ma ambitne plany ekspansji dla marki
Opel

Opel wraca na rynek rosyjski. PSA ma ambitne plany ekspansji dla marki

2019-12-18 - J. Kruczek     Tagi: Opel, PSA
Opel powraca do Rosji. Koncern PSA zdecydował się przywrócić niemiecką markę na wschodnio-europejski rynek. Opel został wycofany z Rosji w 2015 roku przez koncern General Motors.

Teraz PSA postanowiło rozszerzyć wpływy Opla na Rosję, co ma być pierwszym krokiem przed szerszą ekspansją na rynki azjatyckie. Początkowo firma będzie oferowała modele Zafira Life oraz Grandland X. Pierwszy z samochodów będzie także produkowany w Rosji. Na linii montażowej zakładów w mieście Kaługa trafi także Vivaro.
OpelOpel
Obecnie marka podpisała umowy z 11 salonami dealerskimi w Rosji, a od przyszłego roku liczba ma się podwoić. Powrót Opla do Rosji ma być częścią planu szerszej ekspansji marki oraz samego koncernu PSA. Plany PSA wobec Opla są znacznie bardziej zaawansowane. Marka ma zwiększyć swoje zasięgi w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Do 2022 roku firma ma zaistnieć na 20 nowych rynkach.
OpelOpel
Opel cieszył się uznaniem na rynku Rosyjskim, ale nękany problemami koncern GM w 2015 roku zdecydował się na wycofanie marki z tego rynku. Teraz PSA cofnęło tę decyzję, co powinno umocnić markę. Wkrótce powinny zostać ujawnione szczegóły odnośnie dalszych planów ekspansji.
OpelOpelDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel wraca na rynek rosyjski. PSA ma ambitne plany ekspansji dla marki