Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Astra kolejnej generacji będzie bazować na platformie EMP2
Opel Astra

Opel Astra kolejnej generacji będzie bazować na platformie EMP2

2018-10-01 - J. Kruczek     Tagi: Opel Astra, Opel, PSA
Opel i Vauxhall wkrótce będą opierać całą swoją ofertę o technologię koncernu PSA. W sieci pojawiły się informacje o nowej generacji modelu Astra, który skorzysta z platformy EMP2.

Nowa Astra ma bazować na platformie PSA EMP2, która posłużyła między innymi do budowy modelu Grandland X. Zastosowanie francuskiej platformy oznacza, że nowa Astra będzie mogła wykorzystać bogaty zasób jednostek napędowych znanych z modeli PSA.
Opel AstraOpel Astra
Platforma EMP2 pozwoli także na elektryfikację kompaktowego modelu. Obok licznych benzyniaków i diesli możemy liczyć na hybrydę plug-in. Producent zapowiada też, że mimo braku zmiany w gabarytach otrzymamy znacznie bardziej dynamicznie wyglądający samochód. Astra ma być ostrzejsza. Sporo elementów stylistycznych ma nawiązywać miedzy innymi do wspomnianego Grandland X.
Opel AstraOpel Astra
Nowa generacja Astry zadebiutuje w 2021 roku. Nim to nastąpi zobaczymy odświeżoną wersję obecnej generacji. Ta ma zostać zaprezentowana na specjalnej imprezie końcem roku. Przypomnijmy bowiem, że Opel opuści salon samochodowy w Paryżu.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Astra kolejnej generacji będzie bazować na platformie EMP2