Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Ampera - ile zapłacimy w Europie i dlaczego tak dużo?
Opel Ampera

Opel Ampera - ile zapłacimy w Europie i dlaczego tak dużo?

2010-11-15 - M. Grygier     Tagi: Chevrolet, Opel, Opel Ampera EV, Chevrolet Volt, EN-V, Eko, Elektryczne
Opel Ampera, czyli europejska wersja Chevroleta Volta już niebawem trafi do salonów. Ile zapłacimy za elektrycznego Opla?
  
Wiadomo już jak Volta wycenili Amerykanie. Trzeba będzie za niego zapłacić przynajmniej 41 000 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki, około 120 tysięcy. Do tego dochodzą rządowe upusty/dopłaty za zakup auta ekologicznego, a te mogą wynieść nawet kilka tysięcy dolarów! Volt jest zatem dość atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych aut. Tyle, że w Stanach Zjednoczonych... Jak wygląda sprawa z Oplem Amperą? Nieco gorzej. GM postanowiło, że Ampera kosztować będzie przynajmniej 42 900 euro. To cena bazowej wersji wyposażeniowej. W przeliczeniu daje to około 170 tysięcy złotych! Dlaczego aż 50 tysięcy złotych różnicy? Przecież to praktycznie dokładnie te same technologie i te same auta. Jednak wraz z obowiązującymi dopłatami w krajach europejskich, Ampera może stać się znacznie bardziej dostępna. Na przykład w sąsiadujących z Polską Niemczech, podatek (19%) oraz dotacje rządowe na zakup elektrycznego modelu spowodują, że nowy Opel będzie kosztować około 36 tysięcy euro, czyli o dobre 20-30 tysięcy złotych mniej.
Ile zapłacimy za Amperę w Polsce? Z pewnością więcej niż w Niemczech! W naszym kraju o dopłatach do elektrycznych czy ekologicznych samochodów wyłącznie się dyskutuje, a w planach nie ma jeszcze żadnej poważnej ustawy. Cena będzie zatem wynosić nie mniej niż 160-180 tysięcy złotych! Jaka będzie dokładnie, tego dowiemy się już niebawem. Pierwsi właściciele otrzymają swoje egzemplarze Ampery pod koniec 2011 roku. Jeżeli cena będzie zachęcająca, powinno być ich całkiem sporo...źródło: WCF

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Ampera - ile zapłacimy w Europie i dlaczego tak dużo?