Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Nissan Qashqai porzuci silniki diesla
Nissan Qashqai

Nowy Nissan Qashqai porzuci silniki diesla

2020-02-23 - J. Kruczek     Tagi: Nissan, Nissan Qashqai, SUV
Nissan Qashqai jest z nami w obecnej formie od niemal siedmiu lat i producent już myśli nad nową generacją popularnego SUVa. Model zostanie objęty programem elektryfikacji i według magazynu AutoExpress w nowej odsłonie porzuci silniki diesla.

Według źródeł magazynu Nissan zastąpi w modelu Qashqai silniki diesla napędami hybrydowymi. Marka ma podobno skorzystać z napędu pochodzącego od Mitsubishi, które rozwija technologię hybrydową do zastosowań w pojazdach uterenowionych.
Nissan QashqaiNissan Qashqai
Co ciekawe producent wykazał interesujący problem z implementacją napędów elektrycznych opracowanych w Japonii do europejskich pojazdów. Okazuje się bowiem, że Japończycy podróżują po autostradach ze średnią prędkością 80-105 km/h. Tymczasem europejczycy jeżdżą z prędkościami 129-137 km/h. W efekcie drastycznie wzrasta zużycie energii. Tym samym napęd elektryczny stosowany w japońskim aucie staje się nieekonomiczny w europejskiej wersji pojazdu. W efekcie trzecia generacja Qashqaia raczej nie doczeka się w pełni elektrycznej odsłony.
Nissan QashqaiNissan Qashqai
Nieoficjalnie mówi się, że nowy Nissan Qashqai zadebiutuje podczas październikowego salonu samochodowego w Paryżu. Porzuceni diesli zdaje się być dobrym posunięciem marki.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Nissan Qashqai porzuci silniki diesla