Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Nissan Juke podzieli plartformę z Renault Clio V
Nissan Juke

Nowy Nissan Juke podzieli plartformę z Renault Clio V

2019-02-05 - J. Kruczek     Tagi: Nissan Juke, Nissan
Nissan Juke jest z nami już niemal dekadę i najwyższa pora na następcę. O drugiej generacji mówi się wiele, ale ciągle nie została ona oficjalnie zaprezentowana. To się powinno niedługo zmienić o czym donosi magazyn AutoExpress.

Magazyn donosi, że już niedługo zobaczymy nowego Juke'a. Co więcej według informacji do jakich dotarli dziennikarze, nowy model będzie bazował na platformie CMF-B. Oznacza to, że podzieli część technologii z najnowszym Renault Clio.
Nissan JukeNissan Juke
Prawdopodobnie decyzja o wykorzystaniu tej platformy wynika z jej przygotowania do elektryfikacji. Clio ma otrzymać napędy hybrydowe i prawdopodobnie taka opcja pojawi się także w przypadku japońskiego crossovera. To pozwoliłoby mu konkurować z choćby Hyundaiem Kona.

Producent sam przyznaje, że pracuje nad kilkoma napędami hybrydowymi. Standardowa oferta będzie zapewne obejmować doładowane silniki 1,0 l i 1,6 l. Spodziewamy się także implementacji diesla 1,5 dCi, ale jednostka powinna przejść pewne modyfikacje. Nissan Juke drugiej generacji powinien zostać zaprezentowany w tym roku.
Nissan JukeNissan Juke
Nissan JukeNissan JukeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Nissan Juke podzieli plartformę z Renault Clio V