Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Ford Focus RS na renderach. Prawdopodobny wygląd hot-hatcha
Ford Focus 2019

Nowy Ford Focus RS na renderach. Prawdopodobny wygląd hot-hatcha

2018-04-15 - J. Kruczek     Tagi: Ford Focus RS, Ford Focus, Ford
Premiera nowego Focusa natychmiast rozbudziła wyobraźnię miłośników sportowych modeli marki. Ford w ostatnim czasie mocno inwestuje w podrasowane modele i oczywiste jest to, że na rynek trafi także sportowe wcielenie nowego Focusa.
 
Możemy być pewni niedługiej premiery wersji ST oraz nieco późniejszej edycji RS. I to ta wzbudza największe emocje. Nowy Focus ma bowiem być jeszcze szybszy i według wcześniejszych zapowiedzi powalczy z wyższą klasą hot-hatchy. Ford chce wejść na terytorium Mercedesa AMG czy Audi RS.
Ford Focus 2019Ford Focus 2019
Grafik Kleber Silva wykonał rendery nowego Focusa w niezaprezentowanych jeszcze wersjach. Między innymi w wydaniu RS. Artysta wykorzystał oficjalne fotografie modelu i dodał do niego elementy w dużej mierze zapożyczone z obecnej generacji Focusa RS. Szczerze nie zdziwimy się, jeżeli spora cześć elementów właśnie tak będzie wyglądać w nowym Focusie RS. Na fotografiach zobaczymy też RSa w różnych nadwoziach oraz nieplanowaną wersję trzydrzwiową i cabrio.
 
Według przewidywań nowy Focus RS zadebiutuje w 2020 roku. Auto będzie bazowało ponownie na pięciodrzwiowym hatchbacku. Nowością ma być zastosowanie półhybrydowego systemu wspomagającego. Spekuluje się, że 2,3-litrowy motor pozostanie pod maską, ale jego moc wywinduje do wartości ponad 400 KM, a moment wyniesie minimum 576 Nm. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze oficjalne szczegóły.
Ford Focus 2019Ford Focus 2019
Ford Focus 2019Ford Focus 2019Ford Focus 2019Ford Focus 2019Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Ford Focus RS na renderach. Prawdopodobny wygląd hot-hatcha