Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Ford Focus RS może zadebiutować szybciej niż myślimy
Ford Focus ST

Nowy Ford Focus RS może zadebiutować szybciej niż myślimy

2019-12-23 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Ford Focus, Ford Focus RS
Ford Focus RS każdej generacji był imponująca maszyną rzucającą na kolana większość rywali. Wiele osób zastanawia się kiedy zobaczymy najmocniejsze wcielenie czwartej generacji Focusa. Obecnie można się cieszyć wersją ST, ale największy fani modelu czekają na rasowego ściganta.

Okazuje się, że nowy Ford Focus RS może pojawić się szybciej niż można się tego spodziewać. Zazwyczaj wersje RS pojawiały się w dość późnej fazie życia danej generacji. Tymczasem magazyn CAR Magazine donosi, że nowy Focus RS ma zadebiutować jako model na rok 2021. Oznaczałoby to prezentację już w 2020 roku.
Ford Focus STFord Focus ST
CAR Magazine donosi, że nowy Ford Focus RS będzie nadal korzystał z 2,3-litrowego silnika EcoBoost. Jednostka ma napędzać przednią oś. Kolejny Focus RS nie będzie jednak przednionapędowym pojazdem, ponieważ system napędu hybrydowego eTwinster opracowany przez GKN Automotive ma napędzić tylną oś. Łącznie zestaw ma generować ponad 400 KM, co pozwoliłoby na walkę z Mercedesem A45.
Ford Focus STFord Focus ST
Na razie trzeba do tych informacji podejść z dystansem. Póki co producent nie zdradzał nic na temat nowego Focusa RS, a na drogach nie dostrzeżono prototypów testowych. Pozostaje nam cierpliwość.
Ford Focus STFord Focus STFord Focus STFord Focus STFord Focus STFord Focus STDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowy Ford Focus RS może zadebiutować szybciej niż myślimy