Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie
Ford

Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie

2009-04-24 - K. Spychalski     Tagi: Ford, Ford Fiesta, Raporty, Hatchback
Najnowszy Ford Fiesta był w marcu br. najchętniej kupowanym samochodem w Europie - podała brytyjska firma JATO Dynamics. Tylko w marcu do europejskich klientów trafiło 52.800 sztuk tego modelu. Jest to najlepsza miesięczna sprzedaż Forda Fiesta od sierpnia 1996 roku. Sukces jest tym większy, że od rozpoczęcia produkcji dziewięć miesięcy temu z taśmy fabryki w Kolonii zjechało już 250.000 sztuk tego modelu. Żadna z poprzednich generacji Forda Fiesta nie osiągnęła takiego wyniku w tak krótkim czasie.

Również w Polsce Ford Fiesta spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów i jest drugim najchętniej kupowanym Fordem, po modelu Focus. Marcowa sprzedaż Forda Fiesta - 595 sztuk - była najlepszym wynikiem dla tego modelu w historii Forda w Polsce.

W Wielkiej Brytanii nowy Ford Fiesta od dziewięciu miesięcy pozostaje najchętniej kupowanym samochodem.
- Nowy Ford Fiesta od momentu rozpoczęcia sprzedaży w ubiegłym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów w całej Europie - powiedział Ingvar Sviggum, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i serwisu, Ford of Europe. Nabywcy doceniają nowoczesny i stylowy wygląd samochodu, jego doskonałe własności jezdne oraz dostępność cenową.
 
W Europie najnowszy Ford Fiesta jest produkowany w zakładach Forda w Kolonii oraz od stycznia 2009 roku w hiszpańskiej Walencji. W Azji samochód ten produkowany jest w Nanjing (Chiny), zaś od 2010 roku produkcja ruszy także w zakładach w Rayong (Tajlandia). Fabryka Ford Motor Company w Cuautitlan w Meksyku będzie od przyszłego roku wytwarzać Forda Fiesta na potrzeby rynku pólnocnoamerykańskiego.
Od rozpoczęcia produkcji w 1976 roku, na całym świecie sprzedano ponad 12 milionów Fordów Fiesta.źródło: Ford

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie

Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie
ja21 2009-04-27 23:37
Można tylko pogratulować firmie Ford sprzedaży, ale ciekawe jak będzie się sprzedawać Fiesta w momencie kiedy VW zacznie sprzedawać nowe Polo. Jak dla mnie Polo wygląda lepiej, na dodatek ma ciekawsze silniki do wyboru i wersje GTI, 170Km i skrzynia DSG, taki mały diabełek... :-) Tak na dobrą sprawę to kwestia gustu bo Polo i Fiesta wyglądają zupełnie inaczej, osobiście wybrał bym Polo.
Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie
karlone 2009-04-28 10:09
nie sądzę by VW był konkurencją dla FORDA. Niemcy na dzień dobry doliczają opłatę za znaczek a dopiero potem resztę. Poza tym polo to typowe auto dla emeryta. bez wyrazu i pazura. Zawieszenie raczej słabe, jeśli raz pojeździłeś fordem, to pod względem zawieszenia zawsze inne auta będą gorsze. Co ciekawe, fiesta z automatyczną skrzynią biegów i przyzwoitym wyposażeniem jest tańsza od np aveo z A/T.
Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie
Prix 2009-04-29 22:40
No nie wiem czy nie będzie konkurencją. Technicznie tego bym nie powiedział. Cenowo. Hm, jak w zeszłym roku wprowadzono nowego Golfa to było zaskoczenie. Tańszy i lepsze wyposażenie standardowe niż miał V na wejściu. Efekt tej polityki - konkurencja teraz obniża ceny, itp. - Auris potaniał, Megane - nie wiem czy takie tanie. Przypuszczam, że z nowym Polo będzie podobnie. Zawieszenie słabe - to chyba nie czytałeś testów i opinii o właściwościach jezdnych nowego Golfa. Jak będzie z Polo to się okaże.
Nowy Ford Fiesta najchętniej kupowanym autem w Europie
ja21 2009-04-30 18:46
W ostatnich mieś. sprzedaży stary model Polo sprzedał się w ilości sztuk 38 tyś a Fiesta dla porównania w ilości 50 tyś. I nie był bym taki pewien co do słabego zawieszenia Polo, to samo tyczy się wyglądu - wcale nie wygląda jak auto dla emeryta. Według mnie Polo jest lepiej wykonane, wygląda o wiele lepiej od Fiesty ale to kwestia gustu. Technicznie VW jest lepszy od Forda, na dodatek nie ma jeszcze cennika Polo i może będzie tańszy od Fiesty...