Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe BMW M3 z 510-konnym silnikiem. Manualna skrzynia biegów w ofercie
BMW M3

Nowe BMW M3 z 510-konnym silnikiem. Manualna skrzynia biegów w ofercie

2019-08-05 - J. Kruczek     Tagi: BMW, BMW M3, BMW 3
Ostatnie poczynania BMW budziły obawy wśród konserwatywnych fanów marki. Na szczęście producent nie ma zamiaru ugrzeczniać swoich sportowych maszyn i nowe M3 mające zadebiutować na salonie we Frankfurcie otrzyma 510-konny motor oraz skrzynię manualną.

Szef oddziału BMW M, Markus Flasch zdradził kilka szczegółów na temat nowego BMW M3. Model oznaczony jako G80 jest już gotowy do produkcji, ale firma czeka z premierą. Pod maską auta znajdzie się trzylitrowy, podwójnie doładowany motor sześciocylindrowy. Jednostka standardowo będzie generowała 480 KM, ale w wydaniu Competition dostarczy 510 KM.
BMW M3BMW M3
Napęd standardowo powinien trafiać na wszystkie koła, ale pojawi się opcja przekazania całego momentu obrotowego na tył. Podobne rozwiązanie wykorzystano w większym M5. W planach są także mniej zaawansowane wersje przeznaczone tylko do czerpania przyjemności z jazdy. Te miałyby oferować moc 450 KM, manualną skrzynię biegów oraz napęd wyłącznie na tył. Taka wersja może się cieszyć naprawdę sporą popularnością.
BMW M3BMW M3
BMW M3BMW M3BMW M3BMW M3BMW M3BMW M3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nowe BMW M3 z 510-konnym silnikiem. Manualna skrzynia biegów w ofercie