Portal V10  »  Aktualności  »  Nissan ruszył z produkcją nowego Juke'a w brytyjskim Sunderland
Nissan Juke

Nissan ruszył z produkcją nowego Juke'a w brytyjskim Sunderland

2019-10-12 - J. Kruczek     Tagi: Nissan, Nissan Juke, Fabryka, Brexit
Nissan wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zdecydował się na wycofanie z Wielkiej Brytanii. Zamiast tego zakłady w Sunderland rozpoczęły produkcję modelu Juke.

Wiele się mówiło o możliwości porzucenia przez Nissana swojej fabryki założonej 35 lat temu. Jednak Brexit do tego nie doprowadził i producent postanowił kontynuować pracę zakładów. W efekcie zainwestowano 100 mln funtów w przygotowanie linii produkcyjnej dla nowego crossovera. Nissan Juke został w całości zaprojektowany w Wielkiej Brytanii i marka zdecydowała, że to właśnie tam powinien być produkowany.
Nissan JukeNissan Juke
Nissan zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie podejmuje. Brak umów między Wielką Brytanią i UE może znacząco utrudnić proces produkcyjny, ale przynajmniej na razie marka nie chce podejmować drastycznych kroków. Niewykluczone jednak, że w przyszłości plany ulegną zmianie. Póki co najważniejsze, że nowy Nissan Juke trafił na linię produkcyjną i klienci mogą być spokojni o dostawy zamówionych egzemplarzy.
Nissan JukeNissan Juke
Nissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeNissan JukeDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan ruszył z produkcją nowego Juke'a w brytyjskim Sunderland