Portal V10  »  Aktualności  »  Nissan Navara EnGuard - maszyna do zadań specjalnych
Nissan Navara EnGuard

Nissan Navara EnGuard - maszyna do zadań specjalnych

2016-09-23 - F. Michalak     Tagi: Pickup, Nissan Navara EnGuard, Nissan Navara, Nissan
Nissan Navara to jak na standardy europejskie sporej wielkości pickup zdolny przewieźć pokaźnej wielkości ładunki. Jego funkcjonalność została wykorzystana do zrobienia pojazdu ratunkowego - Navary EnGuard.
 
 
Na wyposażeniu ratunkowego pickupa jest dron - zdolny polecieć na odległość 6000m i osiągać przy tym prędkość ponad 70 km/h - według koncepcji ma pomóc w odnajdowaniu osób poszkodowanych i ich dokładnej lokalizacji w terenie. 
Nissan Navara EnGuardNissan Navara EnGuard
EnGuard to także zmodyfikowane zawieszenie podniesione o 50mm, które współgra ze wzmocnionymi zderzakami i nadkolami. Cięższy teren nie będzie straszny dzięki off-roadowym oponom o rozmiarach 285/75/R16 oraz napędowi 4x4. Silnik o mocy 190KM oraz momencie 450Nm nie powinien mieć problemów z pokonywaniem przeszkód. 
Nissan Navara EnGuardNissan Navara EnGuard
Zamontowane na dachu światła LED są w stanie oświetlić otoczenie dookoła całego samochodu, a o widoczność z bardzo daleka dba lampa stroboskopowa. Zestaw ratunkowy obejmuje defibrylator, apteczki, zbiornik z tlenem, linę, krótkofalówki, kamizelki ratunkowe czy toporek. Samochód idealny do poszukiwania zaginionych osób oraz wypadków w pozamiejskim terenie. 
Nissan Navara EnGuardNissan Navara EnGuardDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nissan Navara EnGuard - maszyna do zadań specjalnych