Portal V10  »  Aktualności  »  Nio EC6 - debiut elektrycznego SUVa coupe
Nio EC6

Nio EC6 - debiut elektrycznego SUVa coupe

2020-01-02 - J. Kruczek     Tagi: SUV, Eko, NIO, Nio EC6
Nio zaprezentowało swój najnowszy model EC6. Producent postawił na crossovera z nadwoziem coupe. Samochód cechuje całkiem atrakcyjny design oraz bardzo dobre osiągi.

Nio niedawno otworzyło centrum rozwojowe niedaleko Monachium i szykuje się do podboju rynku europejskiego. Model EC6 ma być jednym z narzędzi podboju. Firma dotychczas oferowała dwa SUVy ES6 i ES8 oraz hiperauto EP9. Nio EC6 posiada elegancką linię i dość atrakcyjny design. Widać w nim pewne inspiracje europejskimi modelami.
Nio EC6Nio EC6
Projektantom udało się uzyskać współczynnik oporu powietrza na poziomie Cw 0,27. We wnętrzu panuje minimalizm oraz ekrany dotykowe. Zegary zastąpiono wyświetlaczem o przekątnej 9,7 cali, a rolę konsoli centralnej przejął 11,3-calowy ekran. Pasażerowie będą się cieszyli szklanym dachem.
Nio EC6Nio EC6
Nio EC6 korzysta z dwóch silników po jednym na każdą oś. W zależności od wersji napęd oferuje moc 435 bądź 544 KM. Przekłada się to na przyspieszenie do setki w czasie 5,6 oraz 4,7 s. Na pokładzie znajdą się baterie o pojemności 70 bądź 100 kWh. Zasięg wyniesie około 435 km bądź 615 km. Nio EC6 powinien znaleźć grupę zwolenników.
Nio EC6Nio EC6Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Nio EC6 - debiut elektrycznego SUVa coupe