Portal V10  »  Aktualności  »  Następca Peugeota 205 GTi zostanie zaprezentowany za miesiąc
Peugeot 208

Następca Peugeota 205 GTi zostanie zaprezentowany za miesiąc

2011-09-21 - P. Kozłowski     Tagi: Peugeot, Premiery, Peugeot 208, Peugeot 205
Peugeot 205 był jednym z najpopularniejszych hatchbacków w Europie. Łącznie wyprodukowano aż 5,3 mln egzemplarzy tego modelu. Teraz nadszedł czas na jego "duchowego następcę", jak określa go źródło wiadomości. 208 - o którym mowa - został stworzony po to, by konkurować m.in. z Fordem Fiestą i nadchodzącą nową odmianą Renault Clio. Wygenerowane komputerowo zdjęcie 208 każe przypuszczać, że nowe francuskie autko będzie charakteryzować niebanalna i dość odważna stylistyka. Wyraźne przetłoczenie na masce i duże reflektory o kanciastych kształtach dodają "dwieście ósemce" drapieżnego designu. Szykuje się prawdziwy uliczny rozrabiaka. We wnętrzu ma zagościć m.in. ekran dotykowy, co stawiałoby 208 na pozycji jednego z pierwszych aut w klasie supermini, które dysponują tego typu sprzętem. Ponadto do samochodu ma być dołączany iPad. Wewnętrzne źródło, na które powołuje się AutoExpress dodaje, że wymieniony wyżej sprzęt najprawdopodobniej będzie dołączany w standardzie.
Samochód ma być dostępny w wersji pięcio- i trzydrzwiowej. Pod maską znajdziemy nowoczesne jednostki, wśród których nie zbraknie "innowacyjnego trzycylindrowego silnika z turbodoładowaniem". AutoExpress twierdzi, że wisienką na torcie ma być 1.6-litrowy silnik z RCZ'a o mocy ponad 200 KM. Jak będzie faktycznie?
Na potwierdzenie tych doniesień trzeba jeszcze poczekać około miesiąca. W tym czasie spodziewamy się oficjalnego oświadczenia Peugeota w tej sprawie.źródło: AutoExpress

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Następca Peugeota 205 GTi zostanie zaprezentowany za miesiąc