Portal V10  »  Aktualności  »  Morgan EV3 - zawieszono projekt elektrycznego trójkołowca
Morgan EV3

Morgan EV3 - zawieszono projekt elektrycznego trójkołowca

2018-10-12 - J. Kruczek     Tagi: Morgan, Morgan EV3, Eko, Trójkołowce
Morgan EV3 został pokazany na genewskim salonie w 2016 roku i docelowo w 2018 roku miał trafić do klientów. Niestety okazuje się, że to osobliwe połączenie klasyki z nowoczesnym napędem na razie nie zadebiutuje.

Brytyjski producent poinformował, że projekt został zawieszony. Niestety Morgan EV3 napotkał na swojej drodze bardzo poważny problem. A mianowicie producentowi zabrakło napędu do trójkołowca. Opracowanie i produkcję napędu elektrycznego zlecono zewnętrznej firmie. Niestety Frazer-Nash Energy Systems nie wywiązało się ze zlecenia.
Morgan EV3Morgan EV3
W efekcie Morgan nie otrzymał potrzebnych napędów, a co za tym idzie nie było mowy o ostatecznych testach nie mówiąc już o produkcji. Tym samym Morgan EV3 został zawieszony. Firma zapowiada, że się nie podda, ale zmieni politykę. Morgan planuje stworzyć zespół odpowiedzialny za rozwój własnego napędu elektrycznego. Nie wiadomo jednak kiedy firma będzie gotowa aby produkować Morgana EV3.
Morgan EV3Morgan EV3
Morgan EV3 miał powstać początkowo w krótkiej serii 19 egzemplarzy. W późniejszym czasie miałaby ruszyć produkcja seryjna. Nie pozostaje nam nic, jak czekać na kolejne informacje.
Morgan EV3Morgan EV3Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Morgan EV3 - zawieszono projekt elektrycznego trójkołowca