Portal V10  »  Aktualności  »  Mitsubishi L200 z wynikeim 0 gwiazdek w testach Latin NCAP

Mitsubishi L200 z wynikeim 0 gwiazdek w testach Latin NCAP

2019-12-05 - J. Kruczek     Tagi: Testy zderzeniowe, Mitsubishi L200, Mitsubishi
Większość osób wychodzi z założenia, że duży samochód jest po prostu bezpieczniejszy. Rzeczywistość jest jednak odmienna i wielkość nie przekłada się na faktyczną poprawę bezpieczeństwa pasażerów. Latin NCAP przetestowało nowe Mitsubishi L200 i wyniki są szokujące.
 
Prawo europejskie nakłada obowiązek stosowania poduszek bezpieczeństwa oraz innych systemów ratujących życie. Tymczasem na rynku Ameryki Łacińskiej takich wymogów nie ma. Oznacza to, że bazowa wersja Mitsubishi L200 jest tam oferowana bez poduszek, napinaczy pasów oraz podstawowych systemów bezpieczeństwa.
Zderzenie czołowe zaowocowało otrzymaniem 0 gwiazdek. Samochód w ochronie dorosłych zebrał 0 punktów na 34 możliwe. W ochronie dzieci pickup uzyskał tylko 2 gwiazdki. Taki wynik jest na dzisiejsze standardy kompromitacją. Co więcej Latin NCAP poddaje w wątpliwość etykę producentów, którzy oferują biedne wersje pojazdów na rynkach rozwijających się. Japoński producent na szczęście zareagował na fatalny wynik i zapowiedział, że od lutego 2020 roku bazowa wersja będzie wyposażona w napinacze pasów oraz dwie poduszki powietrzne. Według Latin NCAP to poprawi wynik do zaledwie 2 gwiazdek.
Przykład Mitsubishi L200 pokazuje, że duże nie znaczy bezpieczniejsze. Co gorsza pasażerów chroni głównie technologia, a nie sama konstrukcja samochodu, co również może budzić obawy i to nie tylko odnośnie japońskiego pickupa, ale każdego auta o wysokich wynikach.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mitsubishi L200 z wynikeim 0 gwiazdek w testach Latin NCAP