Portal V10  »  Aktualności  »  Mini Cooper SE - pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki
Mini Cooper SE

Mini Cooper SE - pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki

2019-07-10 - J. Kruczek     Tagi: Mini, Eko, Mini Cooper, Mini Cooper SE
Mini Cooper SE w końcu doczekał się oficjalnej premiery. O tym samochodzie słyszeliśmy od dawna i nareszcie producent zdradził wszystkie jego tajemnice.

Pierwszy w pełni elektryczny model marki korzysta z silnika o mocy 184 KM. Napęd trafia na przednią oś, a auto ma się legitymować zasięgiem w przedziale 235-270 km. Mini Cooper SE ma oferować identyczną przestrzeń we wnętrzu co zwykły model. Jest to zasługą umieszczenia baterii na płasko w podłodze.
Mini Cooper SEMini Cooper SE
Niestety projektanci marki nie popisali się w projektowaniu elektrycznego modelu. Wiele osób oczekiwało wyróżniającego się auta. Tymczasem otrzymaliśmy standardowe trzydrzwiowe Mini z dodatkami wskazującymi na ekologiczny charakter. Żółte detale, oraz symbole Mini Electric to trochę mało. Specjalnie zaprojektowane 17-calowe felgi z materiałów promocyjnych mają być opcją.
Mini Cooper SEMini Cooper SE
Mini Cooper SE ma przyspieszać do setki w czasie 7,3 s i rozpędzi się maksymalnie do 150 km/h. System audio będzie symulował dźwięk podobny do pracy standardowego Mini. Zestaw baterii litowo-jonowych o pojemności 32,6 kWh można naładować za pomocą szybkich ładowarek do wartości 80 procent w 35 minut.
Producent przygotował kilka trybów pracy samochodu: Sport, MID, Green oraz Green+. Producent zapowiada także różne progi wyposażenia, co ma się przełożyć na spory rozrzut cenowy. Szczegóły poznamy jednak w późniejszym czasie.
Mini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SEMini Cooper SE



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mini Cooper SE - pierwszy elektryczny model brytyjskiej marki