Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes ograniczy sprzedaż modeli AMG?
Mercedes AMG

Mercedes ograniczy sprzedaż modeli AMG?

2019-12-21 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, AMG, Eko
Najnowsze normy emisji spalin w Unii Europejskiej dają się we znaki producentom oraz fanom motoryzacji. Kolejne firmy szukają sposobów na sprostanie limitom, co powoduje uszczuplanie ofert o najciekawsze modele. Wygląda na to, że niedługo z dróg znikną niektóre modele Mercedesa przygotowane przez AMG.
Mercedes AMGMercedes AMG
Financial Times donosi, że koncern Daimler szykuje plan sprostania limitom emisji w UE na 2021 rok. Średnia emisja CO2 floty producenta będzie musiała wynieść 100g/km. Obecnie Mercedes uzyskuje wynik 138g/km. Oznacza to konieczność ograniczenia sprzedaży modeli emitujących największe ilości spalin. Według publikacji Financial Times Daimler chce zredukować sprzedaż niektórych modeli AMG o nawet 75%. Niewykluczone, że niektóre z maszyn znikną całkowicie z europejskiej oferty.
Mercedes AMGMercedes AMG
Z jednej strony taki ruch pozwoliłby na sprostanie nowym normom, z drugiej może się okazać fatalnym w skutkach. Finansiści ostrzegają, że drastyczna redukcja sprzedaży modeli AMG może przynieść katastrofę w kwestii opłacalności produkcji.

Wiadomo też, że AMG ma się skupić na elektryfikacji sportowych modeli. Wiele wskazuje na to, że oferta Mercedesa w przeciągu najbliższego roku może się drastycznie zmienić.
Mercedes AMGMercedes AMGDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes ograniczy sprzedaż modeli AMG?