Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes nie porzuca silnika V12. Nowa S-klasa z niego skorzysta
Mercedes S

Mercedes nie porzuca silnika V12. Nowa S-klasa z niego skorzysta

2019-12-03 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Mercedes S, Silnik, V12
Mercedes w ostatnim czasie stawia na elektryfikację oraz downsizing. Niedawno pojawiły się informacje jakoby marka miała zrezygnować z największych silników w tym z imponującego V12. Premiera Mercedesa-Maybacha GLS 600 tylko powiększyła obawy.

Pod maskę luksusowego SUVa trafił silnik V8, co wywołało falę komentarzy, że faktycznie Mercedes rezygnuje z flagowego motoru V12. Dyrektor wykonawczy Daimlera, Ola Kallenius postanowił uspokoić fanów marki i zapowiedział, że najnowsza S-klasa będzie dostępna z silnikiem V12.
Mercedes SMercedes S
Na tę chwilę nie mógł podać żadnych szczegółów odnośnie jednostki dostosowanej do najnowszych norm emisji spalin. Zapowiedział jednak, że nowy Mercedes S zadebiutuje w 2021 roku i topowe wersje będą napędzane potężnym silnikiem V12. Zapewne pod maską znajdzie się zmodyfikowany motor znany z obecnej S-klasy w wersji S600.
Mercedes SMercedes S
Warto nadmienić, że nowa limuzyna znajduje się już w fazie testów. Zamaskowane prototypy zostały niedawno dostrzeżone na drogach. Wkrótce powinny się pojawiać pierwsze oficjalne informacje na temat flagowej limuzyny Mercedesa.
Mercedes SMercedes Sźródło: fot. carscoops

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes nie porzuca silnika V12. Nowa S-klasa z niego skorzysta