Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes klasy X - pierwszy niemiecki pickup premium
Mercedes klasy X

Mercedes klasy X - pierwszy niemiecki pickup premium

2017-07-20 - F. Michalak     Tagi: Mercedes X, Mercedes, Pickup, Mercedes X-Class
W końcu jest! Mercedes długo wahał się z wprowadzeniem modelu na rynek, ale do odważnych świat należy. Powitajcie Mercedesa klasy X - czyli pickupa premium , który jest jednocześnie konstrukcyjnym bliźniakiem Renault Alaskan oraz Nissana Navary. 
 
Auto powstało przy współpracy niemieckiego producenta i koncernu Renault-Nissan. Samochód mierzy przeszło 5,34 metra. W terenie nie powinno być problemu - prześwit to 20,2 cm, kąt natarcie wynosi 20,4 stopnia, a głębokość brodzenia 60 cm. Za plecami pasażerów załadujemy spokojnie do otwartej przestrzeni ładunkowej ponad 1020 kg, a wymiarami zmieści się standardowa europaleta. Nowością w segmencie będzie oświetlenie przestrzeni ładunkowej. 
Mercedes klasy XMercedes klasy X
Auto dostępne będzie w trzech wersjach wyposażenia, z czego ostatnia powinna zaspokoić najbardziej wymagających. Na początek producent zaoferuje silniki diesla o mocach 163KM oraz 190KM. W późniejszym czasie do oferty dołączy silnik benzynowy o mocy 165KM, a na szczycie znajdzie się odmiana x350d oferująca 258KM i zaawansowany układ przeniesienia napędu w terenie. Oczywiście każdy silnik będzie można mieć z napędem 4Matic parowanym z ręczna lub automatyczną skrzynia biegów. Ceny w Polsce nie są jeszcze znane, ale w Niemczech zaczną się od 37 tys. euro. 
Mercedes klasy XMercedes klasy X
Mercedes klasy XMercedes klasy XDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes klasy X - pierwszy niemiecki pickup premium