Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes GLA w nowej odsłonie. Stylowo i bezpiecznie
Mercedes GLA

Mercedes GLA w nowej odsłonie. Stylowo i bezpiecznie

2019-12-12 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Crossover, Mercedes GLA
Mercedes zaprezentował najnowszą generację modelu GLA. Crossover stał się bardziej dojrzały, a producent zapowiada bardzo bogate wyposażenie podstawowe i wyższy poziom komfortu. Sprzedaż ma ruszyć wiosną przyszłego roku.

Mercedes GLA zmienił się mocno względem poprzednika. Samochód jest o 10 cm wyższy, 3 cm szerszy oraz 1,5 cm krótszy. Przy tym udało się zadbać o współczynnik oporu powietrza na poziomie Cw 0,28. Przestrzeń w kabinie jest nieco większa niż w standardowej A-klasie.
Mercedes GLAMercedes GLA
Stylistycznie Mercedes GLA nawiązuje do większych SUVów marki, choć zachował swój kompaktowy i lifestyle'owy charakter. Producent postawił na bezpieczeństwo. W standardzie ma się znaleźć bogata ilość systemów bezpieczeństwa, za które zdaniem producenta u konkurencji trzeba dopłacać. Nie zabraknie również systemu MBUX sterowanego głosem. Trzeba jednak zaznaczyć, że standardowo w kabinie znajdą się 7-calowe ekrany systemu i zegarów. Za wersje 10-calowe trzeba będzie dopłacić.
Mercedes GLAMercedes GLA
Póki co nie ujawniono szczegółów napędu. Zdradzono na razie, że pod maską znajdzie się 1,33-litrowy silnik benzynowy o mocy 163 KM. Topowa wersja ma korzystać z 2-litrowej jednostki o mocy 306 KM. Crossover będzie dostępny z napędem na przód oraz na wszystkie koła. Z czasem ma się pojawić hybryda plug-in, a przy okazji zapowiedziano też w pełni elektrycznego EQA. Na razie nie ujawniono cen Mercedesa GLA.
Mercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLAMercedes GLADodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes GLA w nowej odsłonie. Stylowo i bezpiecznie