Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes C63 AMG Coupe Black Series - oficjalne video
Mercedes C63 AMG Coupe Black Series

Mercedes C63 AMG Coupe Black Series - oficjalne video

Black Series - tą nazwę wszyscy fani motoryzacji kojarzą ze specjalnymi odmianami Mercedesów, które wręcz kipią mocą. Model C63 AMG Coupe Black Series również należy do tej grupy.
 
517 KM generowanych z potężnego 6,2 litrowego silnika V8 pozwala jechać bokiem właściwie po każdym mocniejszym naciśnięciu pedału gazu. Trzeba tylko mieć świadomość, że opony w tym aucie zużywają się w takim samym tempie w jakim benzyna znika z baku. Wszystko to za sprawą momentu obrotowego wynoszącego 620 Nm, który wędruje jedynie na tylną oś. Jeżdżąc ostro będziecie odwiedzać stację benzynową i wulkanizatora jednocześnie. Mimo wszystko, osiągi i radość z jazdy powinny zrekompensować Wam te "niewielkie niedogodności".

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 4,2 sekundy. Na papierze. Dlaczego? Spróbójcie wyłączyć kontrolę trakcji w jakimkolwiek Mercedesie Black Series, a później wciśnijcie gaz i wystartujcie. Przez pierwsze 5 sekund nie przejedziecie nawet 10 metrów, ale za to  wzniecicie sporą zasłonę dymną pochodzącą z tylnych opon. Delikatne obchodzenie się z pedałem gazu powinno wchodzić w skład szkolenia każdego klienta kupującego Black Series. Żałujemy, że nie możemy poczuć tego nadmiaru mocy i niedostatku przyczepności na własnej skórze. Pocieszeniem niech bedzie video pokazujące C63 AMG Black Series w akcji.źródło: gtspirit

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes C63 AMG Coupe Black Series - oficjalne video