Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes AMG zapowiada swoją hybrydę plug-in
Mercedes AMG

Mercedes AMG zapowiada swoją hybrydę plug-in

2019-12-30 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes, Mercedes AMG GT
Mercedes AMG opublikował klip podsumowujący 2019 rok. Nagranie pokazuje między innymi modele firmy z tego roku, ale największe zaskoczenie przychodzi na samym końcu. W kadrze znajduje się częściowo zamaskowany model GT 4-Door. Po chwili odjeżdża w ciszy.
 
Wygląda więc na to, że dostaliśmy pierwszą zapowiedź topowej wersji 73. Mercedes AMG GT 4-Door w wersji hybrid plug-in nie będzie zaskoczeniem. Firma od dłuższego czasu zapowiada elektryfikację, a napędy hybrydowe pozwalają na znaczną poprawę osiągów sportowych maszyn. Mercedes AMG GT 4-Door zdaje się być idealnym wyborem na implementację takiego napędu.
Mercedes AMGMercedes AMG
Na filmie w oczy może się też rzucić ujęcie na przycisk EV. Tak więc mowa o napędzie plug-in pozwalającym na jazdę na samym prądzie. Na razie nie wiadomo nic na temat specyfikacji. Warto jednak odnotować, że dwa lata temu Mercedes AMG zaprezentował koncept GT z 4-litrowym motorem V8 i silnikiem elektrycznym na tylnej osi. Zestaw oferował moc 816 KM. Obecnie najmocniejsza wersja sportowej limuzyny ma moc 639 KM, tak więc potencjał hybrydy jest spory. Wiele wskazuje na to, że nową odsłonę GT 4-Door zobaczymy na marcowym salonie w Genewie.
Mercedes AMGMercedes AMG
Mercedes AMGMercedes AMGDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes AMG zapowiada swoją hybrydę plug-in