Portal V10  »  Aktualności  »  Lotus Evija oficjalnie! Najmocniejsze auto drogowe wyjechało z cienia
Lotus Evija

Lotus Evija oficjalnie! Najmocniejsze auto drogowe wyjechało z cienia

2019-07-17 - J. Kruczek     Tagi: Lotus, Supersamochody, Supersamochód, Lotus Evija
Lotus po licznych zapowiedziach pokazał światu model Evija. Brytyjskie hiperauto ma być najmocniejszym seryjnie produkowanym autem świata. To za sprawą czterech silników elektrycznych o łącznej mocy 1973 KM i momencie 1700 Nm.

Hiperauto ma przyspieszać do setki w czasie poniżej 3 s i osiągnie prędkość około 320 km/h. Producent wykorzystał centralnie zamontowane baterie litowo-jonowe pozwalające pokonać około 400 km na jednym ładowaniu. Evija wykorzysta system ładowania 800 kW. Ten nie jest jeszcze dostępny, ale gdy będzie to baterie naładują się do pełna w zaledwie 9 minut.
Lotus EvijaLotus Evija
Przy obecnie najmocniejszych ładowarkach 350 kW baterie można zasilić do 80 procent w 12 minut. Pełne ładowanie potrwa zaledwie 18 minut. Lotus Evija wykorzystuje szkielet z włókna węglowego. Całkowita masa auta ma wynieść 1680 kg.

Lotus Evija korzysta ze sportowego, adaptacyjnego zawieszenia. Producent zapowiada idealny kompromis między trakcją na torze i komfortem jazdy na drodze. Auto postawiono na magnezowych felgach w rozmiarze 20 i 21 cali.
Lotus EvijaLotus Evija
Nowy model ma też zwiastować przyszłą linię stylistyczną marki. Warto nadmienić, że nadwozie skorzysta z aktywnej aerodynamiki dostosowującej się do prędkości i pokonywanej trasy. W kabinie dominuje futurystyczny styl okraszony włóknem węglowym i Alcantarą. Klienci mają otrzymać szerokie możliwości personalizacji.
Lotus Evija powstanie w liczbie 130 egzemplarzy. Każdy z nich startuje od ceny 1,7 mln funtów. Zamówienia można już składać, co wymaga wpłacenia zaliczki w wysokości 250 000 funtów.
Lotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaLotus EvijaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Lotus Evija oficjalnie! Najmocniejsze auto drogowe wyjechało z cienia

Lotus Evija oficjalnie! Najmocniejsze auto drogowe wyjechało z cienia
JeeYonE 2019-07-17 12:08
Prawie 2000 koni i tylko 320 na godzinę? Wada elektryków chyba : /