Portal V10  »  Aktualności  »  Lightyear One - prototyp auta zasilanego panelami słonecznymi
Lightyear One

Lightyear One - prototyp auta zasilanego panelami słonecznymi

2019-06-29 - J. Kruczek     Tagi: Eko, Lightyear, Lightyear One
Lightyear zaprezentował prototyp One. Samochód jest określany mianem pojazdu słonecznego o najdłuższym zasięgu. Firma postanowiła rozwiązać problem nierozbudowanej sieci ładowarek z pomocą paneli słonecznych zasilających akumulatory pojazdu.

Panele słoneczne pokrywają powierzchnię 5 metrów kwadratowych na masce i dachu. Pokrywa je warstwa wytrzymałego szkła mającego zapewnić całkowitą ochronę podczas standardowego użytkowania samochodu. Lightyear One dzięki panelom elektrycznym dostaje zastrzyk zasięgu w wysokości około 50-70 km.
Lightyear OneLightyear One
Producent na razie nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat napędu. Zdradzono, że Lightyear One posiada cztery silniki elektryczne w kołach. Stosunkowo niewielki zestaw baterii, jak go określa producent ma zapewniać zasięg około 725 km, co jest rewelacyjnym wynikiem. Oczywiście zadbano o klasyczne możliwości ładowania.
Lightyear OneLightyear One
Duży zasięg jest efektem aerodynamicznego designu. Współczynnik oporu powietrza wynosie zaledwie 0.20. Producent podkreśla jednak, że pojazd nie jest jeszcze ukończony i ta wartość może spaść. Lightyear One ma zadebiutować na rynku w 2021 roku. Już teraz można skłądać zamówienia na jeden z 500 planowanych egzemplarzy. Ceny startują od poziomu 119 000 euro.
Lightyear OneLightyear OneLightyear OneLightyear OneLightyear OneLightyear OneLightyear OneDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lightyear One - prototyp auta zasilanego panelami słonecznymi