Portal V10  »  Aktualności  »  Lexus stworzył już pół miliona hybryd
Lexus CT200h

Lexus stworzył już pół miliona hybryd

2012-12-24 - A. Ruciński     Tagi: Lexus, Auta hybrydowe, Eko
Lexus jest zdecydowanie wiodącym producentem jeśli chodzi o hybrydy. Przez siedem lat japońska marka wyprodukowała aż pół miliona ekologicznych aut.

Hybrydowy debiut Lexusa miał miejsce w 2005 roku. Wówczas w amerykańskiej ofercie pojawił się model RX400h, który z roku na rok zyskiwał na popularności. Po debiucie sprzedano 28 000 egzemplarzy. Z czasem oferta Lexusa znacząco się poszerzyła i w 2012 roku Lexus zanotował sprzedaż na poziomie aż 113 000. Oznacza to, że aż 1/4 sprzedawanych Lexusów jest hybrydą, ale większość egzemplarzy trafia na rodzimy, japoński rynek oraz do USA. W Europie sprzedano 125 000 z pół miliona całej produkcji.

Do wzrostu zysków zdecydowanie przyczyniło się wprowadzenie na rynek najmniejszego, kompaktowego CT200h. Klienci bardzo chętnie sięgają po ten model. Lexusy z hybrydowym napędem okazały się sporym sukcesem i przyczyniły się do popularyzacji japońskiej marki. Naszym zdaniem w gamie marki brakuje jeszcze mocnych i wydajnych diesli, które oferuje konkurencja. Lexus nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa.źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lexus stworzył już pół miliona hybryd