Portal V10  »  Aktualności  »  Lexus LS 600 h L Landaulet - Japończycy na salonach
Lexus LS 600 h Landaulet

Lexus LS 600 h L Landaulet - Japończycy na salonach

2011-06-26 - A. Ruciński     Tagi: Lexus, Auta hybrydowe, Lexus LS, Eko, Lexus LS600h, Landaulet
Jakim autem porusza się książę Monako Albert II? Mercedesem S, Audi A8, czy może BMW serii 7? Nic z tych rzeczy. Oficjalnym samochodem rodziny królewskiej Monako jest Lexus LS 600h L. Niektórzy mogą uznać, że japońskiej marce brakuje nieco prestiżu, w końcu to "tylko" luksusowa Toyota, lecz książę Albert jest zagorzałym ekologiem i pewnie to zdecydowało o wybraniu hybrydowego Lexusa.
 
Jeżdżenie samochodem ekologicznym jest dobrze postrzegane w wyższych sferach, dlatego LS 600h L, 2 lipca 2011 zawiezie księcia Alberta II i pannę Charlene Wittstock do ślubu. Jest to jednak uroczystość wyjątkowa, więc i auto musi być niepowtarzalne. Specjalnie dla młodej pary belgijska firma Carat - Duchatelet we współpracy z inżynierami Lexusa  przygotowała LS 600 h w wersji Landaulet. Można powiedzieć, że jest to pół-kabriolet, ponieważ jedynie tylna kanapa została pozbawiona dachu. Trzeba przyznać, że to bardzo finezyjne rozwiązanie jak na Lexusa. Auto w takiej konfiguracji wygląda bardzo ciekawie i na pewno jest niepowtarzalne.

Młoda para może śmiało jechać do ślubu odkrytym Lexusem, który nie dość, że jest wyjątkowy i z pewnością mniej sztampowy niż BMW lub Mercedes, to jeszcze ekologiczny. No może nie do końca, bo to tylko hybryda, ale zieloni przynajmniej bedą zadowoleni.
Lexus LS 600 h LandauletLexus LS 600 h Landauletźródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lexus LS 600 h L Landaulet - Japończycy na salonach