Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini pracuje nad czwartym modelem, ale jest w tym haczyk
Lamborghini

Lamborghini pracuje nad czwartym modelem, ale jest w tym haczyk

2019-03-11 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini Urus, Lamborghini Huracan, Lamborghini Aventador, Lamborghini
Lamborghini od kilku lat notuje coraz lepszą sprzedaż z rekordowym wzrostem w 2018 roku. Producent zaliczył w minionym roku skok sprzedaży o aż 51 procent.

Niedawno marka przedstawiła plan produkcji 8000 samochodów rocznie. Natychmiast rozgorzały spekulacje na temat wprowadzenia do oferty czwartego modelu. Na ten moment włoska marka oferuje modele Huracan, Aventador oraz Urus. Dyrektor firmy, Stefano Domenicali udzielił wywiadu, w którym potwierdził plany na czwarty model.
LamborghiniLamborghini
Niestety na razie nie mamy co liczyć na szybką premierę. Domenicali potwierdził, że firma pracuje nad luksusowym GT w układzie 2+2. Pomysły projektantów są szczegółowo opracowywane i samochód może powstać w każdej chwili. Jednak jest jeden warunek wprowadzenia go do oferty.

Chodzi oczywiście o sprzedaż. Lamborghini na razie pozostaje marką, która nie może sobie pozwolić na inwestycję w czwarty model. Firmy na to nie stać. Według wyliczeń firmy taka możliwość pojawi się po uzyskaniu sprzedaży na poziomie 10 000 egzemplarzy rocznie. Tak, więc na ewentualną premierę GT od Lamborghini poczekamy przynajmniej kilka lat.
LamborghiniLamborghini
LamborghiniLamborghiniDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini pracuje nad czwartym modelem, ale jest w tym haczyk