Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini Sian - pierwsze zelektryfikowane superauto marki
Lamborghini Sian

Lamborghini Sian - pierwsze zelektryfikowane superauto marki

2019-09-16 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini Sian, Lamborghini, Supersamochody, Supersamochód
Lamborghini Sian był najjaśniejszą gwiazdą stoiska włoskiej marki na salonie samochodowym we Frankfurcie. Ta imponująca maszyna jest najmocniejszym modelem Lambo w historii i zarazem pierwszym zelektryfikowanym autem marki.

Bazą dla Siana został Aventador SVJ, co jasno zdradzają nam linie nadwozia. Mimo to wiele zmian stylistycznych nadaje autu jego własny charakter. Przód i tył zostały mocno zmienione i są jeszcze agresywniejsze niż w Aventadorze. Niezłe wrażenie robią okrągłe światła LED w tyle i heksagonalne końcówki wydechu.
Lamborghini SianLamborghini Sian
Nie da się ukryć, że Lamborghini Sian nie należy do najpiękniejszych pojazdów. Jednak tutaj nie wygląd, a osiągi grają pierwsze skrzypce. Sercem superauta został 6,5-litrowy motor V12 wspierany przez jednostkę elektryczną. W efekcie napęd generuje imponujące 819 KM. Pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu po upływie zaledwie 2,8 s. Rozpędzanie zakończy się na prędkości 350 km/h.
Lamborghini SianLamborghini Sian
Lamborghini Sian powstanie w liczbie 63 sztuk, z czego każda ma kosztować około 14 mln złotych. Jeżeli jesteście zainteresowani to niestety w momencie premiery wszystkie egzemplarze miały już właścicieli.
Lamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianLamborghini SianDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini Sian - pierwsze zelektryfikowane superauto marki