Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini Espada powróci? Włosi myślą nad czwartym modelem
Lamborghini Espada

Lamborghini Espada powróci? Włosi myślą nad czwartym modelem

2018-11-23 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini Espada, Lamborghini, Supersamochody
Lamborghini planuje poszerzyć swoją ofertę czwarty model. Włoski producent od dawna rozważał powrót do segmentu GT i teraz jest bardzo bliski ostatecznej decyzji. Prawdopodobnie na rynek zostanie przywrócony model Espada.

Produkcja Espady zakończyła się w 1978 roku i od tego czasu marka nie oferowała coupe w układzie 2+2. Teraz marka chce wrócić z takim modelem i zasadniczo nowa Espada dostała już zielone światło. Pozostała tylko jedna kwestia, której jeszcze nie dopracowano. A mianowicie chodzi o napęd luksusowego modelu.
Lamborghini EspadaLamborghini Espada
Szef marki, Stefano Domenicali przyznał, że decyzja odnośnie napędu nowego modelu będzie najtrudniejszą w historii marki. Producent myśli czy zastosować układ hybrydowy czy też postawić na napęd elektryczny. Ten drugi byłby bardziej przyszłościowy, ale część klientów marki nie jest gotowa na tak drastyczny ruch. Tak więc włodarze Lamborghini stoją przed ciężkim dylematem.
Lamborghini EspadaLamborghini Espada
Sporo też zależy od koncernu Volkswagena i tego czy będzie on w stanie dostarczyć odpowiedni dla auta sportowego napęd elektryczny. Premiera nowej Espady ma mieć miejsce w latach 2025-2027 więc jeszcze sporo może się wydarzyć.
Lamborghini EspadaLamborghini EspadaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini Espada powróci? Włosi myślą nad czwartym modelem