Portal V10  »  Aktualności  »  Koenigsegg Gemera - super GT z napędem hybrydowym
Koenigsegg Gemera

Koenigsegg Gemera - super GT z napędem hybrydowym

2020-03-04 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochód, Supersamochody, Koenigsegg, Koenigsegg Gemera
Koenigsegg Gemera to czteromiejscowa hybryda będąca pozornie spokojnym, jak na markę autem GT. Jednak pod efektownym nadwoziem kryje się naprawdę imponująca maszyna potrafiąca utrzeć nosa nie jednemu superautu.

Design wywodzi się częściowo z pierwszego konceptu marki, czyli CC z 1996 roku. Po bokach znalazły się ogromne drzwi odsłaniające luksusowe wnętrze. Mimo ogromnych rozmiarów drzwi konstrukcja ma utrzymywać perfekcyjną sztywność. Całość robi naprawdę dobre wrażenie i odbiega od tego co nauczyła nas szwedzka marka.
Koenigsegg GemeraKoenigsegg Gemera
Nie wszyscy mogą się zakochać w napędzie. Koenigsegg Gemera korzysta z 3-cylindrowego silnika dwulitrowego wspomaganego trzema silnikami elektrycznymi. Jednostka benzynowa samodzielnie generuje 600 KM i 600 Nm. Łączna moc zestawu wynosi zaś imponujące 1727 KM i 3500 Nm momentu obrotowego. Cała moc trafia na wszystkie koła, co gwarantuje przyspieszenie do setki w czasie 1,9 s.
Koenigsegg GemeraKoenigsegg Gemera
Na samym prądzie Koenigsegg Gemera może pokonać około 50 km. Co ciekawe producent zaleca tankowanie etanolem czy metanolem. We wnętrzu znajdziemy maksymalny komfort i miejsce dla czterech dorosłych osób. Koenigsegg Gemera powstanie w ilości 300 egzemplarzy, ale na razie nie wiadomo ile trzeba zapłacić za to cacko.
Koenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraKoenigsegg GemeraDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Koenigsegg Gemera - super GT z napędem hybrydowym